Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Міська рада
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Оформлення документів
Зайнятість
Почесні громадяни
                                         
 Про роботу відділу торгівлі і захисту прав споживачів

Довідка
про роботу відділу торгівлі і захисту прав споживачів
управління економічного і соціального розвитку Слов'янської міської ради
за 1 півріччя 2015 року

Штатна чисельність відділу торгівлі і захисту прав споживачів становить 3 працівника. Фактично працює 2 працівника. Один працівник знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

На території м.Слов'янськ розташовано 1104 підприємства сфери обслуговування:

  • магазинів – 351, в тому числі:
   • продовольчих - 212
   • непродовольчих - 109
   • змішаних - 30
  • об'єктів дрібнороздрібної торгівлі - 143
  • ринків - 8
  • підприємств оптової торгівлі - 48
  • аптечних закладів - 60
  • підприємств ресторанного господарства загальнодоступної мережі - 161
  • АЗС - 25
  • об'єктів побутового обслуговування - 308

У 1 півріччі 2015 року до відділу торгівлі і захисту прав споживачів надійшло на виконання 12 контрольних документів:

  • щотижневих - 2
  • щомісячних - 3
  • щоквартальних - 4
  • за півріччя - 2
  • щорічний звіт - 15 форм

За цей же період до відділу надійшло 36 письмових звернень громадян: 7 - з питань торгівлі і 29 - з питань захисту прав споживачів. В результаті перевірок повернуто коштів громадянам за неякісні товари в сумі 3072 грн, замінено неякісних товарів на суму 950 грн. Контрольні документи та письмові звернення, що надійшли до відділу, розглянуті і виконані у терміни, передбачені чинним законодавством.

Проведено нарад із суб'єктами господарювання - 4.

Відповідно до потреб населення підготовлено 12 рішень виконкому про встановлення за погодження з власниками режиму роботи об'єктів сфери обслуговування.

В стадії розробки знаходяться проекти регуляторних актів - ”Правила торгівлі на ринках м.Слов'янськ” та ”Порядок провадження торговельної діяльності за межами торговельних приміщень на території м.Слов'янськ”.

З метою моніторингу дотримання суб'єктами господарювання умов продажу підакцизних товарів на території м. Слов’янськ та застосування ставки акцизного податку, що перераховується до місцевого бюджету, підготовлено розрядження в.о. міського голови, секретаря міської ради “Про створення робочої групи з моніторингу дотримання суб'єктами господарювання умов продажу підакцизних товарів на території м.Слов’янськ”.

В ЗМІ (“Славянские объявления”) опубліковано базове відстеження результативності регуляторного акта – рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 02.04.2014 № 214 «Про затвердження Положення про порядок встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери побутових послуг у м.Слов'янськ».

На офіційному сайті Слов'янської міської ради розміщено 2 повідомлення для суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на територі м.Слов'янськ.

Направлено додатково рекомендаційних листів керівникам підприємств торгівлі і ресторанного господарства “Про заборону реалізації алкогольних напоїв особам у військовій формі на території м. Слов'янськ”- 128 та розіслано 10 телефонограм із зазначеного питання.

Протягом 1 півріччя 2015 року відділом торгівлі і захисту прав споживачів проводилась інформаційно-просвітницька та правова робота серед населення щодо роз'яснення норм і положень законодавства з питань захисту прав споживачів. Постійно здійснюються консультації як споживачів, так і суб'єктів господарювання. З початку року до відділу за консультацією звернулось 61 громадянин, у т.ч. з питань захисту прав споживачів - 49 громадян, жителів нашого міста; з питання встановлення за погодження з власниками режиму роботи об'єктів сфери обслуговування - 12 суб'єктів господарювання.

Розроблені розділи “Торгівля”, “Ресторанне господарство”, “Побутове обслуговування населення” Програми економічного і соціального розвитку міста Слов’янськ на 2015 рік з урахуванням заходів, передбачених розпорядженням голови ОДА від 03.10.2014 № 625 “Про розробку проекту Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2015 рік”. Інформація про хід виконання вищезазначених заходів щокварталу надається до Департаменту економіки облдержадміністрації.

Фахівці відділу у складі робочої групи з питань благоустрою території Слов'янської міської ради беруть участь у рейдах по благоустрою, входять до складу робочої групи з моніторингу дотримання суб'єктами господарювання умов продажу підакцизних товарів на території м. Слов’янськ

З питань, що не належать до компетенції відділу, в рамках взаємодії, в правоохоронні та контролюючі органи направлені листи з відповідною інформацією для реагування та вжиття заходів у рамках чинного законодавства:

  • до Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області (по обслуговуванню м. Слов’янська і Слов’янського р-ну) - 5,
  • до Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області - 3,
  • до Слов’янського районного управління Головного управління Держсанепідслужби в Донецькій області - 1,
  • до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області - 3.

Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” було установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.


1003Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


Розсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
ПРИЄДНУЙТЕСЬ
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
Статистика