Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Інформація від ГУ ДПС у Донецькій області [17 грудня 2019  10:58]

З початку року управлінням боротьби з відмиванням доходів виявлено 69 кримінальних правопорушень

 


За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за січень – листопад 2019 року складено 69 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень на загальну суму збитків, завданих державі, у розмірі 3 млрд гривень. З них 16 правопорушень у сфері контролю за державними закупівлями на суму більше 170 млн гривень.

Під час проведення перевірок працівниками податкової служби Донеччини виявлено цілий «букет» різноманітних фактів відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом – це і фінансові операції, пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, і ухилення від сплати податків, і службове підроблення фінансових документів тощо.

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами  відомості щодо 18 кримінальних правопорушень та 61 матеріал було приєднано до кримінальних проваджень.

Протягом січня-листопада поточного року в рамках кримінальних проваджень, порушених за матеріалами управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області вилучено грошових коштів на 5,4 млн гривень, бюджету відшкодовано збитків у сумі 24,4 млн гривень.    

 


Рекордний мільярд гривень плати за землю поповнив місцеві скарбниці Донеччини

 


Власниками та орендарями земельних ділянок Донецького регіону з початку 2019 року сплачено на 26,3%, або на 219,7 млн грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку перевищує 1 млрд 54 млн гривень.

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 887,4 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 166,7 млн гривень.

Найбільші суми цього податку сплачені до місцевих бюджетів м.Маріуполя – 264 млн грн, Слов’янського району – 116,4 млн грн, Добропільського району – 109,5 млн грн, та м. Краматорська – 105,7 млн гривень.

Позитивна динаміка у зборі плати за землю, з одного боку, є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання своїх обов’язків щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямку легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

 


Штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали майже 4 млн гривень

 


За 11 місяців 2019 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 229 перевірок, за результатами яких штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали 3,9 млн гривень.

Контроль за цією сферою наразі є одним з важливіших напрямків роботи підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області. До речі, станом на 01 грудня 2019 року у регіоні здійснюють розрахунки з використанням РРО майже 10 тис. господарських одиниць.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу споживачів, що у зв’язку з набранням чинності 19 квітня 2020 року нових правил використання РРО відповідно до Законів України №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детенізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» для фізичних осіб – підприємців дещо зміниться у формуванні звітності.

Так, при використанні програмних РРО необхідно буде щодня формувати у паперовій або у електронній формі фіскальні звітні чеки, контрольні стрічки; розрахункові операції повинні проводитись з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів та послуг. Важливо і необхідно здійснювати облік товарних запасів, здійснювати продаж тільки тих товарів та послуг, які відображені в обліку.

При цьому при проведенні перевірки платники податків зобов’язані надати контролюючому органу документи у паперовій або електронній формі. Зазначені документи повинні підтвердити облік або походження товарів, які на момент перевірки знаходяться на місці продажу.

Але такі умови не розповсюджуються на суб’єктів господарювання, які є платниками єдиного податку і не зареєстровані платниками ПДВ.

 


Майже 700 млн грн єдиного внеску щомісяця перераховує на соціальні потреби бізнес Донеччини

 


За одинадцять місяців 2019 року працедавці Донецької області сплатили 7 млрд 664 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Щомісяця на соціальні видатки бізнес Донеччини перераховує 697 млн грн, що на 103 млн грн більше середньомісячних надходжень 2018 року. Зокрема, за останній місяць осені сплачено понад 756 млн гривень.

За територіальною приналежністю з найбільшим показником сплати єдиного внеску лідирують платники, що перебувають на обліку у м. Маріуполі. Так, за 11 місяців поточного року, завдяки злагодженій роботі фахівців служби з суб’єктами господарювання, вдалося досягти рівня надходжень єдиного внеску майже 2,3 млрд гривень.

Також за показником сплати єдиного внеску подолали рубіж у 1 млрд гривень і платники м. Краматорська та Покровського району – з початку року місцеві страхувальники перерахували по 1 млрд гривень відповідно.

Податкова служба Донеччини нагадує, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадян тощо. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

ГУ ДПС у Донецькій області


832Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua