Офіційний сайт Слов’янської міської ради

Версія для друку

Инспекция по труду может Вам помочь

Незалежно від того, чи є Ви найманим працівником чи роботодавцем, Інспекція з питань праці може Вам допомогти. 

Інспектори праці не виконують поліцейських функцій, і їхня кінцева мета не полягає в тому, щоб стати тягарем для підприємств і приватних підприємців. Натомість мета інспектора-це надання допомоги у створенні гідних умов праці для працівників, що призведе до скорочення нещасних випадків, отримання більшого задоволення працівниками від своєї роботи та підвищення їхньої продуктивності праці. 

Сприяючи покращенню умов праці інспектори поліпшують рівень життя працівників та одночасно допомагають підприємствам підвищувати їхню конкурентоспроможність. Більш вмотивована робоча сила є більш продуктивною, а прямі та непрямі видатки роботодавця знижуватимуться разом з скороченням кількості невиходів на роботу, нещасних випадків, професійних захворювань та трудових спорів. 

Важлива роль інспекторів праці полягає також у тому, щоб ті роботодавці, що порушують закон, не отримували несправедливу перевагу над тими роботодавцями, які дотримуються вимог законодавства. Застосування трудового законодавства, навіть шляхом застосування заходів відповідальності до порушників, допомагає створити чесну конкуренцію у бізнес-середовищі. Нарешті чесне конкурентне поле для роботодавців разом з високим рівнем соціальної злагоди в суспільстві, кваліфікованою робочою силою та стабільним ринком праці є стимулами для здійснення підприємствами інвестицій в економіку країни. Інспектори праці можуть допомогти створити такі привабливі умови. 

Інспектори праці інформують та консультують роботодавців та працівників щодо їхніх прав і обов’язків згідно діючого законодавства та здійснюють нагляд за його додержанням на робочих місцях. Виконуючи ці функції, інспектори праці використовують методи, що передбачають запобігання, нагляд та контроль, а також стримування. 

Територіальна державна інспекції з питань праці у Донецькій області розташована за адресою: 83015, м.Донецьк, пр.Миру, 10 (4 та 6 поверх); режим роботи: понеділок – четвер з 08.00 по 17.00, п’ятниця – з 08.00 по 16.00, обідня перерва – з 12.00 по 12.48 (телефон для довідок: 338-49-43). 

Щоп’ятниці з 8 до 12 годин державні інспектори праці проводять роз’яснювальну роботу для громадян і роботодавців за адресою: м.Слов’янськ, пл.Революції 2, каб.305 (3 поверх).

Головний державний інспектор праці 
С.Демченко


© 2005 - 2018 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua