Офіційний сайт (портал) Слов’янської міської ради

Версія для друку

Документи

Рішення виконавчого комітету від 06.03.2019 № 354
Оприлюднено 14.03.2019

СЛОВ’ЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я

від 06.03.2019 № 354
м. Слов'янськ

Про виконання делегованих повноважень
органом реєстрації Слов'янської міської
ради у 2018 році


Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради Ткаченко О.М. про виконання делегованих повноважень органом реєстрації Слов'янської міської ради у 2018 році, виконавчий комітет міської ради зазначає, що робота відділу була спрямована на виконання вимог Закону України від 11.12.2003 №1382-IV „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, Закону України від 10.12.2015 №888-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг” та Постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207 „Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру” у сфері реєстрації місця проживання, в тому числі на виконання делегованих повноважень щодо формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до ст.37-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. 

Робота відділу з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради (далі – відділ) здійснюється на підставі Положення про відділ, затвердженого рішенням міської ради від 29.07.2016 №20-XIII-7, яке визначає завдання та функції, права та обов’язки, структуру відділу. 

Відділ є виконавчим органом міської ради і створений для забезпечення реалізації державної політики у сфері реєстрації/зняття з реєстрації фізичних осіб за місцем проживання/перебування на території міста Слов'янська, у сфері формування та ведення реєстру територіальної громади, розпорядником якого він є відповідно до законодавства. 

Відділ виконує функції органу реєстрації місця проживання у межах територіальної одиниці – міста Слов'янська Донецької області. 

Також, відділ є суб’єктом надання адміністративних послуг у сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб згідно з вимогами Закону України „Про адміністративні послуги”. З 01.11.2018 відділ здійснює прийом громадян у приміщенні ЦНАП міста Слов'янська. Протягом листопада — грудня 2018, спеціалістами відділу було обслуговано 5812 відвідувачів. 

Відділом своєчасно надаються передбачені законодавством відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб до Слов'янського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області відповідно до Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (протягом 2018 року надано 116 звітів), до відділу Державного реєстру виборців Слов'янської міської ради відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців” (протягом 2018 року надано 36 звітів), до Слов'янського об’єднаного міськвійськкомату відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого ПКМУ від 07.12.2016 № 921(12 звітів протягом 2018 року), до управління статистики у місті Слов'янську (12 звітів протягом 2018 року). 

Протягом 2018 року було оптимізовано процес взаємодії з ЦНАП міста Слов'янська щодо обміну відомостями про зареєстрованих осіб у приватних житлових приміщеннях. 

Також, з метою своєчасного надання державної соціальної допомоги, пільг та житлових субсидій і недопущення зволікання у призначенні всіх видів соціальних виплат до нормативного врегулювання питання видачі довідок про склад сім'ї або зареєстрованих у певному приміщенні/будинку осіб на законодавчому рівні, враховуючи необхідність в доступності інформації працівникам ЦНАП міста Слов'янська та уповноваженим посадовим особам балансоутримувачів багатоквартирних будинків на території міста (житлово — експлуатаційні контори, суб'єкти господарювання, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, житлово-будівельні кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків) щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб на території міста Слов'янська, розпорядником якої відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” є відділ з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради, для подальшої передачі відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях (квартирах, приватних будинках) осіб до УСЗН Слов'янської міської ради, на виконання п.14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвередженого ПКМУ від 21.10.1995 №848, було прийнято розпорядження Слов'янського міського голови від 16.08.2018 №195-р. 

З грудня 2018 року, за бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини у Слов'янському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області. 

Протягом листопада — грудня 2018 спільно з відділом інформаційного забезпечення Слов'янської міської ради була опрацьована можливість надання послуг відділу щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб та видачі довідок про реєстрацію місця проживання на порталі державних послуг iGov.org.ua та з початку 2019 року відділ впровадив таку систему в свою роботу. 

У 2018 році органом реєстрації було зареєстровано / знято з реєстрації місця проживання відповідно до поданих заяв, повідомлень органів реєстрації та територіальних органів ДМС 9094 фізичних осіб. Відповідно до ст.11-1 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” за реєстрацію, зняття з реєстрації сплачується адміністративний збір (у 2018 році до місцевого бюджету надійшло близько113тис.грн.) 

Протягом 2018 року видано 14663 довідки про реєстрацію місця проживання фізичної особи. Послуга з оформлення та видачі даної довідки є найбільш затребуваною, так як є підставою для оформлення паспорту громадянина України, взяття на облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, призначення і виплати багатьох видів державної допомоги сім'ям з дітьми та насамперед допомоги на дітей одиноким матерям, надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 

У 2018 році відділом було розглянуто 11071 запит органів державної влади, судових органів, нотаріусів, територіальних органів ДМС, СБУ, МВС, митних органів, консульств, УСЗН Слов'янської міської ради, ЦНАП міста Слов'янська, інших виконавчих органів міської ради про фізичних осіб у випадках, передбачених законодавством України. Прийнято і розглянуто (виконано) за зверненнями громадян, державних органів, направлено до інших органів реєстрації 18313 документів з питань реєстрації (в т.ч. листування з державними органами, повідомлення про зняття, заяви громадян з питань, пов'язаних із заведенням обліків, внесенням змін до Реєстру територіальної громади, внесення змін до документів в зв'язку з перейменуванням вулиць, отриманням паспорту громадянина України тощо). Відповідно до Закону України “Про звернення громадян” розглянуто 87 заяв та звернень громадян. 

За період роботи відділу з 01.01.2018 по 31.12.2018 документообіг склав 53228 документів. 

Також, відділом приймалась участь та було захищено інтереси Слов'янської міської ради по трьох справах у Донецькому окружному адміністративному суді про визнання протиправною відмову (бездіяльність) та зобов'язання вчинити певні дії. В Слов'янському міськрайонному суді відділ протягом 2018 залучався до розгляду 15 цивільних справ. 

Враховуючи вищезазначене, керуючись Законами України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг”, ст. ст.37-1, 40, п.2 ч.2 ст.52, ч.2 ст.54 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет Слов'янської міської ради

ВИРІШУЄ:

1. Інформацію начальника відділу з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради Ткаченко О.М. про виконання делегованих повноважень органом реєстрації Слов'янської міської ради у 2018 році взяти до уваги. 

2. Відділу з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради (Ткаченко): 

2.1. у 2019 році продовжити роботу з формування, ведення та адміністрування Реєстру територіальної громади міста Слов'янська; 

2.2. забезпечити виконання розпорядження Слов'янського міського голови від 16.08.2018 №195-р “Про обмін інформацією щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб»; 

2.3. забезпечити неухильне дотримання п.3 рішення виконкому Слов'янської міської ради від 19.12.2018 №1148 “Про стан військового обліку на території Слов'янської міської ради у 2018 році та завдання щодо його поліпшення у 2019 році”. 

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови - керуючого справами виконкому Слов'янської міської ради Воропаєва В.М.


Міський голова                                                                                                           В.М.Лях


© 2005 - 2019 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua