Офіційний сайт (портал) Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Інформація від ГУ ДПС у Донецькій області [17 лютого 2020  13:41]

Аудитом Донеччини за перший місяць 2020 року
донараховано 12 мільйонів гривень
 
За результатами контрольно-перевірочних заходів у січні 2020 року додатково донараховано до державного бюджету 12 млн гривень.
 
З початку року фахівці підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 46 документальних перевірок, за результатами яких до бюджету надійшло 1,6 млн гривень.
 
Між іншим, кількість СГ, які на звітну дату знаходяться на обліку та повинні сплачувати податки, станом на 01.02.2020 року складає 64,2 тис. суб’єктів господарювання. Таким чином, до заходів планового аудиту підпадають тільки підприємства з високим рівнем ризиків, і цей принцип для підрозділів аудиту податкової служби Донеччини є і залишається ключовим. Адже ГУ ДПС у Донецькій області повністю підтримує та застосовує у своїй діяльності курс уряду щодо застосування ризикоорієнтованого підходу при відборі платників до перевірок, що надає змоги скоротити кількість перевірок та, таким чином, зменшити тиск на бізнес.
 
Перші 1,5 мільярда у 2020 році отримав зведений бюджет країни
від бізнесу Донеччини
 
За перший місяць 2020 року платники податків Донецької області до зведеного бюджету країни перерахували 1 мільярд 575 мільйонів гривень, що на 29,2 мільйонів гривень більше, ніж у січні минулого року.
 
Основну частку, а саме 58% від загального збору зведеного бюджету, займають надходження до місцевих бюджетів Донеччини. Зокрема, кошти, які будуть спрямовані на вирішення проблем та розвиток регіону, склали 914,6 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 76 млн гривень.
 
Зокрема, до Державного бюджету України з початку 2020 року бізнес Донеччини спрямував більше 660,3 млн гривень.
 
Безперечними лідерами в наповненні бюджетів серед платників податків Донецької області залишаються підприємства м. Маріуполя. Ними за січень 2019 року до зведеного бюджету країни спрямовано більше півмільярда гривень.
 
У Головному управлінні ДПС у Донецькій області звертають увагу платників на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти, в першу чергу, йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.
 
Січневий внесок землекористувачів Донеччини
до місцевих бюджетів склав майже 85 мільйонів гривень
 
За перший місяць 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 84,9 млн грн плати за землю. Зокрема, від юридичних осіб надійшло 78,7 млн грн, а від фізичних осіб – майже 6,2 млн гривень.
 
Загалом, у порівнянні з минулорічними показниками, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2020 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково 15,6 млн гривень, що надало змоги місцевій владі спрямувати ці кошти на покращення соціально-економічних умов та розвиток громади.
 
Цього року у формуванні місцевих бюджетів, за показником найбільших надходжень, плата за землю посідає третє місце, пропустивши вперед податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок.
 
Нагадуємо, плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Базовим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Він починається з 01 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Граничний термін подання декларації за 2020 рік – 20 лютого 2020 року.
 
Зазначаємо, що платник податку має право обрати місячний звітний період та надавати декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. При цьому річну декларацію надавати вже не потрібно.
 
За результатами перевірок у сфері застосування РРО
застосовано штрафів майже на 200 тис. гривень
 
На сьогодні питання контролю за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є надзвичайно актуальним. Тому підрозділи аудиту ГУ ДПС у Донецькій області максимально ретельно підходять до цього питання, адже у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 9,7 тис. господарських одиниць, а річний обсяг із застосуванням РРО за минулий рік склав 10,7 мільярдів гривень.
 
За перший місяць 2020 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 30 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, за результатами яких застосовано узгоджених фінансових санкцій на 197 тис. грн, до бюджету надійшло 113 тис. гривень.
 
Податкова Донеччини нагадує, що наразі триває тестування першого релізу безкоштовного додатку «пРРОсто», розробленого Державною податковою службою спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO), який йде на зміну допотопним касовим апаратам.
 
Додаток працює поки що тільки в режимі “онлайн”. Програмне рішення для смартфонів та планшетів з операційними системами Android та iOS  вже доступне для зареєстрованих тестувальників. А незабаром додаток буде доступний для завантаження з Google Playmarket та App Store без додаткових запитів.
 
Більше 600 мільйонів гривень єдиного внеску сплатили у січні
роботодавці Донеччини
 
З початку 2020 року роботодавці Донецької області перерахували 604,2 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Сплачена цьогоріч сума майже на 40 млн грн перевищує січневий внесок страхувальників Донеччини у 2019 році.
 
Із загальної суми перерахованого єдиного внеску найбільші суми забезпечили страхувальники м. Маріуполя – 180,6 млн грн, роботодавці м. Краматорськ перерахували 84,7 млн грн, м. Слов’янськ – 79,4 млн грн, а платники м. Покровськ та Покровського району сплатили 62,8 млн гривень.
 
Нагадуємо, з 1 січня 2020 року законодавством встановлено розмір мінімальної заробітної плати 4173 гривень. Таким чином, мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 1 039,06 гривень (4723 х 22%), мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3 117,18 гривень (1039,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік – 70 845,00 грн (4723 х 15).
 
Шановні роботодавці! Звертаємо вашу увагу - відповідально ставлячись до трудового законодавства та оформляючи належним чином трудові відносини зі своїми працівниками, ви не наражаєтеся на чималі штрафи. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.
 
 
 
ГУ ДПС у Донецькій області

© 2005 - 2019 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua