Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Новини
У Слов’янську прощалися з воїнами Другої світової війни [06 травня 2021  13:55]

Дев’яносто дев’ять бійців Другої світової війни будуть перепоховані завтра, 7 травня, у братській могилі села Нікольське. Сьогодні біля пам’ятнику Слави у парку Шовковичний відбулося прощання з героями, полеглими у боях за рідну землю три чверті століття тому. 

На церемонії прощання були присутні заступники міського голови Слов’янська, представники НГУ, Нацполіції, військкомату, батьки загиблого бійця АТО Романа Напрягла, співробітники органів місцевого самоврядування, спортсмени, небайдужі громадяни міста. І звичайно — пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини “Плацдарм” місії “Чорний тюльпан” на чолі із своїм керівником Олексієм Юковим. Саме вони “підняли” із землі колишнього Слов’янського району останки воїнів Другої світової. 

Як розповів Олексій Юков, усього було знайдено 112 героїв далекої війни. Ідентифікувати вдалося лише шістьох із них. Серед тих, кому змогли повернути імена, - громадяни України, Казахстану, Білорусі, РФ. Їхні останки вже передані представникам інших держав. Воїни після майже вісімдесяти років небуття повернуться у рідну землю. Ще семеро бійців знаходяться на ідентифікації у Києві. Пошуковці не втрачають надії, що й вони не залишаться безіменними героями. 

“Ми не можемо навіть сказати, скільки бійців Другої світової залишаються непохованими, незнайденими лише у нашому районі. Це страшно, коли люди, що поклали життя за свою Вітчизну, не мають навіть останнього притулку. Знайти їх, віддати їм шану - перш за все, потрібно нам самим. Саме в цьому і полягає пам’ять про загиблих”, - говорить Олексій Юков. 

Зазначимо, що від Слов’янської міської ради пошуковики були нагороджені почесними грамотами. Церемонія прощання завершилася покладанням квітів на труни з останками бійців далекої війни.


966Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально
пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua