Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Звіт про роботу спостережної комісії при Слов’янській міській ВЦА за 2021 рік [17 січня 2022  16:48]

На підставі пункту 12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004р. № 429 (в редакції затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1042), Рішенням виконавчого комітету Слов’янської міської ради від 06.05.2020 № 764 була утворена спостережна комісія при виконкомі Слов’янської міської ради.

Відповідно до ст. 9 Положення, до складу комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремі громадяни.

Склад комісії визначений у кількості одинадцяти членів з яких: 1 особа – керівник комітету мікрорайону «Лимани», 4 особи – представники громадських організацій міста (ГО «Слов’янськ-відродження», ГО «Перемога», ГО «Твоя перемога», ГО «Наша допомога»), 3 особи – представники підприємств які безпосередньо працюють з зазначеною категорією осіб: Психолог відділення «Клініки дружньої до молоді», Директор «Центру обліку бездомних громадян с будинком нічного перебування»,Провідний фахівець «Слов’янського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді», та 3 особи – представники Слов’янської міської ВЦА.

Начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Слов’янської міської ВЦА Нікулеско Сергій Борисович є головою спостережної комісії. Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Слов’янської міської ВЦА Солод Денис Анатолійович- є заступником голови комісії.

Головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Слов’янської міської ВЦА Березка Володимир Вікторович є секретарем спостережної комісії при виконкомі.

Робота спостережної комісії організована за адресою: 84122, Україна, Донецька область, м. Слов’янськ, площа Соборна 2, тел. 062-62-2-77-83, slvogz@ukr.net

Спостережна комісія надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим з місць позбавлення волі, документуванні паспортами громадян України, реєстрації їх місця проживання, організовує контроль за поведінкою осіб вказаної категорії та проведення виховних заходів за місцем їх роботи (навчання) і проживання.

З зазначених напрямків діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» та іншими нормативно-правовими актами.

Основними завданнями комісії є:

 • організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;
 • організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбу-вання покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання з метою закріплення результатів виправлення і ресоціалізації;
 • надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання та працевлаштування.

Комісія у звітному періоді проводила свою роботу згідно затвердженому плану роботи на 2021 рік. Проведено 12 засідань спостережної комісії, на яких розглянуто та обговорено усі заплановані питання та заходи .

До участі в роботі комісії залучаються (за згодою) представники місцевої прокуратури, відділу поліції № 4 Краматорського РУ НП ГУНП в Донецькій області, Краматорського РВ № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області.

Протягом 2021 року Слов’янським відділом поліції ГУНП в Донецькій області по місту поставлено на облік: 131 раніше судимий, які звільнились з місць позбавлення волі, а саме:

 • перебувають під адміністративним наглядом -51;
 • формально підпадають під адміністративний нагляд – 66;
 • з раніше засуджених – 14.

В 2021 році з місць позбавлення волі прибуло та поставлено на облік 45 осіб: 

 • перебувають під адміністративним наглядом -17;
 • формально підпадають під адміністративний нагляд – 27;
 • з раніше засуджених – 1.

При постановці на облік у відділ поліції, з кожним раніше засудженим проводиться профілактична бесіда, в тому числі з особами які звільнилися з непідконтрольної території, в ході якої роз'яснюється порядок отримання паспорта, реєстрації за обраним місцем проживання, видається напрямок в центр зайнятості для вирішення питання про працевлаштування. Всі раніше судимі попереджаються про необхідність проходження флюорографічного обстеження, про неприпустимість вчинення повторних правопорушень і злочинів. Кожна особа фотографується, відносно неї складається дактилоскопічна карта та заповнюється картка ІПК «Обличчя».

В разі виявлення порушень правил адміністративного нагляду, піднаглядні притягуються за ст.187 КУпАП до адміністративної відповідальності.

Продовжуються профілактичні заходи, щодо вдосконалення належної роботи з раніше засудженими. У відділі поліції заведений екран перевірок піднаглядних, в якому відслідковуються результати проведеної роботи, планомірно проводиться індивідуально профілактичні бесіди з особами, засудженими до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі.

Краматорським РВ № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області протягом 2021 року поставлено на облік 383 особи (неповнолітніх - 5) засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та притягнутих до адміністративного стягнення.

В тому числі:

 • звільнених від відбування покарання з випробуванням – 171 особа (неповнолітніх - 4);
 • засуджених до покарань у вигляді громадських робіт – 139 осіб (неповнолітніх - 1);
 • засуджених до покарань у вигляді виправних робіт – 2 особи;
 • засуджено до покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю – 10 осіб;
 • засуджених до покарання у вигляді штрафу – 28 осіб;

Знято з обліку осіб засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та притягнутих до адміністративних стягнень 384 особи (неповнолітніх-10).

На виконання Постанови КМУ від 01.04.2004 р. № 429 на секретаря спостережної комісії покладено обов’язки щодо відпрацювання повідомлень, отриманих від органів і установ виконання покарань.

Протягом року до спостережної комісії з різноманітними питаннями звернулось 4 особи. Усім зазначеним звільненим, надано роз’яснення діючого законодавства та необхідні консультації.

Згідно з Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» у разі звернення протягом шістьох місяців звільнених осіб до суб’єктів соціального патронажу, останні невідкладно розпочинають здійснювати відносно таких осіб заходи соціального патронажу на принципах законності та добровільності вибору чи відмови від підтримки, індивідуального підходу, адресності, доступності та відкритості тощо.

Загальну координацію соціального патронажу звільнених осіб віком до 35 років включно здійснює Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради, а після 35 років – Управління соціального захисту населення.

Комісія тісно співпрацює з правоохоронними органами, Комунальною установою "Центр обліку бездомних громадян з будинком нічного перебування» Слов'янської міської ради" (далі-Установа), Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, з іншими службами виконкому, центром зайнятості, службами, відповідальними за роботу з даною категорією осіб, керівниками мікрорайонів, а також громадськими організаціями міста.

Усі особи, які звільнилися з установ виконання покарань та не мають житлової площі, направляються до комунальної Установи.

Для соціального захисту бездомних осіб, та бездомних осіб звільнених з місць позбавлення волі на території Слов'янської міської ради створено комунальну установу «Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов'янської міської ради».

Метою діяльності установи є зменшення кількості осіб, які ночують на вулиці шляхом організації ночівлі та надання інших видів послуг.

З початку 2021 року до установи за допомогою звернулося 11 осіб звільнених з місць позбавлення волі з них 7 бездомних осіб, яким надано 1514 соціальних послуг:

 • надано 9 особам, які не мали притулку послуги ночівлі в Будинку нічного перебування - 467 ліжко-місць, з забезпеченням м'яким інвентарем, постільною білизною та можливістю отримання санітарно-гігієнічних послуг і користуванням душем та пральнею (245 послуг);
 • за період перебування в установі особи звільнені з місць позбавлення волі отримали 648 обідів та були забезпечені одягом і взуттям;
 • відпрацьовано механізм взаємодії установи з лікувальними закладами міста. Всі особи, звільнені з місць позбавлення волі, яких взято на облік, пройшли ФЛГ обстеження та обстеження на COVID;
 • за клопотанням установи 3 особам, звільненим з місць позбавлення волі надано одноразову матеріальну допомогу з місцевого бюджету у сумі 2043,00 грн. для відновлення документів, придбання ліків та продуктів харчування;
 • інформаційні послуги та консультації з питань соціального захисту бездомних осіб надано всім особам, які звернулись до установи.

При наданні соціальних послуг установа співпрацює з 8 релігійними об'єднаннями громадян, які надають благодійну допомогу в проведенні щорічної міської благодійної акції «Бездомний». Мета проведення акції - запобігання замерзанню та загибелі від переохолодження бездомних осіб, надання допомоги в медичному обстеженні уразливих верств населення, вирішення соціально побутових питань. Акцію протягом 2021 року відвідали всі особи звільнені з місць позбавлення волі, які перебували в установі та отримали 189 благодійних обідів.

З метою поліпшення якості надання соціальних послуг затверджений План спільної роботи установи з Краматорським РВ №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області.

З початку 2021 року отримано та опрацьовано повідомлення від:

 • Департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА щодо 10 осіб, які готуються до звільнення;
 • Слов'янського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області стосовно 14 осіб, які звільняються з місць позбавлення волі;
 • виправних колоній стосовно 5 осіб, які звільняються з місць позбавлення волі.

Основними напрямками у вирішенні питань соціального захисту бездомних осіб звільнених з місць позбавлення волі є:

 • плідна співпраця органів соціального захисту населення, Державної установи «Центр пробації», Міграційної служби;
 • посилення сприяння міського центру зайнятості у пошуку роботи, можливість отримати професійні навики.

Проблемними питаннями в роботі з особами, звільненими з місць позбавлення волі є:

 • відсутність при звільненні з місць позбавлення волі паспортів;
 • відсутність соціального житла, спеціальних гуртожитків і забезпечення їх функціонування яке особи, звільнені з місць позбавлення волі, після закінчення терміну перебування в установі, мали можливість винаймати в подальшому.

Проблемними питаннями в наданні допомоги бездомним особам звільненим з місць позбавлення волі є:

 • звільнення осіб з місць позбавлення волі без паспортів;
 • в зв’язку з втратою житла та родинних стосунків відсутня реєстрація місця проживання;
 • труднощі пошуку роботи (низький освітній рівень, відсутність кваліфікації, втрачені документи про освіту та трудовий стаж);
 • відсутність соціального житла, яке особи, звільнені з місць позбавлення волі, після закінчення терміну перебування в установі, мали можливість винаймати в подальшому;
 • відсутність для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, не здатних до самообслуговування, закладів для проживання, в період очікування путівки до геріатричного будинку-інтернату або у разі неможливості оформлення в зазначений заклад. 

На території міста установи виконання покарань відсутні.

Заступник голови комісії -
головний спеціаліст з питань запобігання та
виявлення корупції Слов’янської міської ВЦА Денис СОЛОД


1909Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально
пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua