Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
До уваги батьків: як розпізнати, що дитина зазнала сексуального насильства, та допомогти їй [01 квітня 2024  14:26]

Згвалтування, сексуальне насильство, примушування до вступу в сексуальний зв’язок, статеві зносини з особою, яка не досягла 16 років, розбещення неповнолітніх, ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів, створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство або втягнення особи у заняття проституцією – усі ці дії щодо дитини є неправомірними та караються українським законодавством.

Нижче наведено ознаки того, що дитина зазнала сексуального насильства.

  • Інтенсивний страх, пов’язаний із болісними на фізичному рівні відчуттями. Наприклад, дитина переживає насильство як загрозу власного життя.
  • Почуття безпорадності. Дитина відчуває асиметрію сил та нездатність протистояти насильству.
  • Втрата контролю. Дитина не знає, що в її поведінці та діях може спровокувати насильство. Так само дитина не розуміє, коли насильство почнеться та коли закінчиться. Або дитина перебуває у стані постійної напруги, що може впливати на її поведінку, емоції та здоров’я. Зокрема, в дитини може сформуватися «безпорадна» або «складна» поведінка як спосіб впоратися із напругою.
  • Переживання загрози знищення – фізичного і психологічного.
  • Порушення психологічних та тілесних кордонів. У такому випадку дитина не має сили сказати дорослому «ні».
  • Знецінення власного «я». До дитини ставляться як до об’єкта для задоволення власних сексуальних потреб.
  • Зміщення фокусу з «добре» на «погано» і навпаки. Так, від дій сексуального характеру, що не супроводжувалися фізичним болем, дитина може отримати задоволення, однак треба пам’ятати, що сексуальне насильство – це досвід не за віком, який обтяжує дитину сценарієм сексуального насильства.

Наприклад, діти дошкільного віку можуть програвати досвід пережитого сексуального насильства на іграшках, молодші школярі можуть залучати інших дітей до програвання такого досвіду, а підлітки - вступати в ранні статеві зв’язки або бути залученими до комерційного сексу та сексуальної експлуатації.

Куди звертатися, якщо дитина постраждала від сексуального насильства:

Національна дитяча гаряча лінія: 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0 800 500 225( безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»: 0 800 500 21 80

Гаряча лінія з питань запобігання насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123

Спеціалізована служба первинного соціально–психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Слов’янського міського центру соціальних служб: 050 738 18 01


303Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua