Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Фінансовий контроль

Додержання державними службовцями вимог фінансового контролю

У зв’язку із прийняттям та набранням чинності Податковим кодексом України до Закону України «Про державну службу» були внесені зміни, а саме встановлено, що декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) державним службовцем подається щорічно органу державної податкової служби за своєю податковою адресою. 

Проте до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 №641 «Про застосування статті 13 Закону України «Про державну службу», яка встановлює порядок декларування доходів, такі зміни не були внесені. 

Відповідно до роз’яснень Міністерства фінансів від 01.03.2011 р. норми Податкового кодексу щодо декларування доходів за новою уніфікованою формою декларації, затвердженою Міністерством фінансів України, застосовуються до тих доходів, які отримані після набрання чинності Податковим кодексом. Тобто, перший раз декларація за новою уніфікованою формою буде подаватися у 2012 році до органів державної податкової служби з відображенням у ній доходів, отриманих протягом 2011 року. 

Оновлена редакція статті 13 Закону України "Про державну службу" набрала чинності з 01.01.2011 р., тому відповідно до статті 58 Конституції України вона повинна застосовуватися до доходів, отриманих після 01.01.2011 р. 

Таким чином, протягом 2011 року державні службовці та особи, які претендують на зайняття посади державного службовця, при декларуванні доходів, отриманих протягом 2010 року, повинні подати за місцем проходження служби декларацію про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.03.97 р. N 58. 

Методичні рекомендацій щодо заповнення державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави, декларації про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця, щодо себе та членів своєї сім'ї, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 09.04.2001 №175. 

Відповідно до роз’яснень Головного управління державної служби Українни щодо застосування статті 30 Закону України «Про державну службу» в частині припинення державної служби, зокрема визначено, що у випадку неподання державним службовцем в установлений термін відомостей про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан щодо себе та членів своєї сім’ї, передбачених статтею 13 вказаного Закону, необхідно скласти відповідний акт та відібрати пояснення в особи, яка порушила вимоги фінансового контролю. На підставі зазначених документів керівник органу відповідно до пункту 7 статті 30 вказаного Закону має прийняти рішення щодо припинення такою особою державної служби. 

У трудову книжку працівника може вноситись запис щодо припинення державної служби відповідно до пункту 7 статті 30 Закону України “Про державну службу”.


Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області


4727Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua