Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Подолання корупції

Подолання корупції запорука кращого життя

«Щорічно кількість виявлених 
Службою безпеки України корупціонерів
збільшується приблизно на 15%.»

начальник Головного управління 
боротьби з корупцією та організованою 
злочинністю СБУ
Юрій Пилипюк

Верховна Рада усунула неузгодженості у тексті прийнятого закону про засади запобігання і протидії корупції. За відповідне рішення проголосував 251 депутат. Як відомо, даний законопроект, який вніс президент Віктор Янукович, був ухвалений ще 7 квітня. 

Так законопроектом №7487 передбачено участь громадськості у заходах щодо запобігання і протидії корупції , а саме об'єднання громадян, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання, виявлення і протидії корупційним правопорушенням (крім випадків, коли це віднесено законом до виключної компетенції спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції) можуть, зокрема, здійснювати громадський контроль за додержанням законів, спрямованих на запобігання і протидію корупції, з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать чинному законодавству. 

Крім того передбачено Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, тобто перебувають під захистом держави, яка забезпечує здійснення правоохоронними органами правових, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на захист від протиправних посягань на життя, здоров'я, житло та майно осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, а також близьких їм осіб. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, здійснюється відповідно до Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві". 

В Україні, в 2009 році СБ України та за її матеріалами іншими правоохоронними органами було порушено 750 кримінальних справ, а у 2010 році їх вже було 1107, а за чотири місяці 2011 таких кримінальних справ - 382. 

В той же час, зростає і рівень притягнених до кримінальної відповідальності посадових осіб. Це, зокрема, заступники голів державних відомств, інспекцій, начальники підрозділів правоохоронних органів, судді районних судів і керівники органів місцевої влади. 

Оскільки в Україні корупцією в тій чи іншій мірі уражені всі гілки влади, найбільш враженим корупційним проявам - є структури, діяльність яких пов'язана з державним цільовим фінансуванням, розподілом і використанням бюджетних асигнувань, експортом та імпортом, здійсненням правосуддя, правоохоронною діяльністю, землекористуванням, ліцензуванням, митним та податковим контролем. 

Кабінет міністрів закликав представників малого і середнього бізнесу повідомляти про факти вимагання з боку працівників правоохоронних органів на "гарячу" лінію Кабміну і телефон довіри МВС. 

Коментуючи результати взаємодії уряду з представниками малого і середнього бізнесу перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, зазначив, що на підставі численних скарг підприємців він доручив МВС звернути особливу увагу на проблему корумпованості працівників підрозділів по боротьбі з економічною злочинністю. Зокрема, це стосується проведення міліційних перевірок господарської діяльності підприємців, які торгують на ринках. 

Він також зазначив, що, можливо, треба буде обмежити число таких перевірок. 

За словами першого віце-прем’єра, МВС також доручено розповсюдити на всіх ринках країни інформацію про можливість для підприємців повідомляти про незаконні дії працівників правоохоронних органів. 

Реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, полягає у контролі за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів органами фінансової інспекції. 

З метою запобігання та протидії корупції в органах фінансової інспекції введені посади спеціалістів з питань запобігання та протидії корупції та функціонує телефон довіри. 

Уразі наявної інформації, щодо вчинення працівником органів ДКРС, корупційного злочину, просимо звертатися за телефоном довіри (062)340-69-97 або безпосередньо до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області, за адресою: бул. Шевченко, 26, м. Донецьк, 83017. 

Крім того, з метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції КРУ в Донецькій області продовжуватиме і надалі висвітлювати питання реалізації державної антикорупційної політики.


Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області


4613Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua