Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Міська рада
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Інформація від ГУ ДПС у Донецькій області [20 січня 2020  13:10]

Результати роботи аудиту Донеччини за 2019 рік

За результатами контрольно-перевірочних заходів у 2019 році додатково донараховано до державного бюджету майже 690 млн гривень. За січень – грудень 2019 року фахівці підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 738 перевірок (у тому числі 349 – документальних, 389 – фактичних), за результатами яких до бюджету надійшло 38 млн гривень.

Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 140,9 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 25,4 млн гривень.

Підводячи підсумки минулого року, можна вже цілком незаперечливе стверджувати, що кількість перевірок за 2019 рік значно скоротилася – так, за 2018 рік було проведено 475 документальних перевірок, а в 2019 року вже на чверть, або на 126 перевірок, менше, а, одже, тиск на бізнес поступово зменшується, що повністю відповідає курсу Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок.

Таким чином підприємства, які мають високу податкову дисципліну, можуть працювати спокійно – вони не потрапляють до заходів планового аудиту.

Більше пів мільярда гривень отримали
з бюджету платники ПДВ Донеччини

За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Донецькій області за 12 місяців 2019 року платниками Донецького регіону заявлено до відшкодування суму ПДВ в розмірі 589 млн гривень.

Із загальної суми заявок 397 млн грн, або 67%, припадає на підприємства, що здійснюють експорт власної продукції, серед якої листове скло, газові побутові плити, вироби з кольорових металів, органічні основні хімічні речовини власного виробництва, видобуті суміші вогнетривких глин, каолінів та інше.

У той же час податковою службою області здійснюється контрольно-перевірочна робота з упередження безпідставного відшкодування суми ПДВ, за результатами якої не допущені збитки бюджету в розмірі 65,6 млн гривень.

Нагадаємо, що завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ всі етапи відшкодування платники податків тепер можуть відслідкувати в режимі онлайн. Повна інформація щодо обсягів відшкодування ПДВ міститься як на офіційному сайті Міністерства фінансів України (за посиланням www.minfin.gov.ua), так і на офіційному сайті Державного казначейства України (за посиланням www.treasury.gov.ua). Таким чином, процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично.

Управлінням боротьби з відмиванням доходів за 2019 рік 
упереджено втрати бюджету на 3,4 млрд гривен

За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за 2019 рік підготовлено 71 матеріал з ознаками кримінальних правопорушень для передачі до правоохоронних органів, у тому числі у грудні підготовлено 2 матеріали на суму 372,2 млн гривень.

Найбільших втрат бюджет зазнав від порушень за ознаками предикатних злочинів згідно Кримінального кодексу України, а це «суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом». Під час проведення перевірок за цією статтею працівниками податкової служби Донеччини виявлено 58 злочинів (або більше 80% від усіх підготовлених матеріалів) на загальну суму 3,4 млрд гривен.

Крім того, під особливий контроль спеціалістів цього підрозділу підпадають і правопорушення у сфері контролю за державними закупівлями – за 2019 рік складено 16 матеріалів на суму більше 170 млн гривень.

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України, у тому числі: 8 передано до Національної поліції України, 6 – до Управління СБУ в Донецькій області, 33 – до органів прокуратури і 24 – до оперативних та слідчих підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами відомості щодо 18 кримінальних правопорушень із загальною сумою завданих збитків бюджету країні понад 72 млн гривень та 65 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень.

Головні підсумки 2019 року: платники Донеччини сплатили податків до зведеного бюджету більше 23 мільярдів гривень

За результатами роботи Головного управління ДПС у Донецькій області за 2019 рік до зведеного бюджету країни від сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів надійшло 23 млрд грн, що на 0,6 млрд грн перевищує показники 2018 року.

Протягом 12 місяців 2019 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до Державного бюджету України в розмірі 10,2 млрд грн, а до місцевих бюджетів надійшло 12,8 млрд гривень.

Найбільші надходження до зведеного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю - більше 7 млрд грн, м. Покровську і Покровському району – майже 3 млрд грн, та м. Краматорську – 2,3 млрд гривень.

«Левову» частину надходжень до держбюджету, або більше 77%, забезпечують наступні податки: ПДФО – 12,4 млрд гривень, податок на додану вартість – 3,1 млрд грн, податок на прибуток – 2,3 млрд гривень.

Зростанню доходів зведеного бюджету сприяє, по-перше, сумлінна сплата податків бізнесом Донеччини, по-друге, підвищення економічної активності регіону та злагоджена робота спеціалістів податкових органів Донеччини з протидії ухилення від оподаткування, завдяки якої держава отримує додаткові ресурси.

2019 рік додатково приніс до державної казни більше мільярда грн єдиного внеску

За 12 місяців 2019 року працедавці Донецької області сплатили 8,5 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У порівнянні з 2018 роком бюджет країни додатково отримав майже 1,2 млрд гривень. Зокрема, тільки за останній місяць року сплачено майже 878 млн гривень.

Податкова служба Донеччини інформує, що з 01 січня 2020 року у зв`язку з прийняттям нової мінімальної зарплати (4723 грн) мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 1 039,06 гривень (4723 х 22%). Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3 117,18 гривень (1039,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік – 70 845,00 грн (4723 х 15).

Нагадаємо, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадян тощо.

Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

ГУ ДПС у Донецькій області


152Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
ПРИЄДНУЙТЕСЬ
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
Статистика