Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Міська рада
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області Інформує [24 лютого 2020  15:17]


Застосування РРО у 2020 році – без тотальної фіскалізації 

 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО. 

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку. 

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

 • «спрощенців» першої групи;
 • фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства. 

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі: 

 • якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;
 • якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця. Сім причин, чому «пРРОсто» зручне для бізнесу 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 19.04.2020 наберуть чинності нові норми у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), зокрема – запроваджуються програмні РРО.
 
Переваги застосування програмних РРО: 

 • виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;
 • Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника;
 • з’являється альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;
 • дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт до ДПС;
 • ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;
 • суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб;
 • нові мобільні точки продаж (кава машини, мобільні продажі тощо).


  


Електронні сервіси ДПС на допомогу платникам 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу громадян, що наразі податкова служба представляє своїм платникам безліч електронних сервісів.
Зокрема, за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), що розташований за адресою https://cabinet.tax.gov.ua, існує можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Зазначена інформація набуває особливої актуальності і для громадян, і для державних службовців в період проведення кампанії декларування.
 
Тобто громадянам необов’язково звертатися до інспекції щодо отримання довідки про свої доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В цих випадках, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). 

Податкова служба закликає громадян активніше користуватися електронними сервісами, адже це і зручно, і швидко, і сучасно.

Декларування 2020: громадяни, які надавали в оренду майно, зобов'язані задекларувати свої доходи

З 01 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року. 

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (пп. 164.2.5 п. 164.2 статті 164 Податкового кодексу України). 

Оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. 

Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна. 

Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. 

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу податкової служби. 

Нагадуємо, що останній день подання декларації - 30 квітня 2020 року. 

Крім того, фізична особа зобов‘язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій нею декларації.
До уваги роботодавців! Приймаєте працівника на роботу - повідомте податкову! 

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Таке повідомлення складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту. 

Повідомлення подається до податкових органів за місцем обліку підприємства, установи, організації всіх форм власності та фізичної особи-підприємця, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 

Способами подачі повідомлення такі: 
 • засобами електронного зв'язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
 • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
 • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами. 

Зразок форми повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», її також можна завантажити в «Електронному кабінеті» за кодом F3001001. 

Разом з тим, повідомлення до податкових органів не надається, якщо: 

 • з фізичною особою укладається договір цивільно-правового характеру;
 • власник виконує функції з управління підприємством;
 • фізична особа працює на громадських засадах;
 • стажист навчається у роботодавця на підставі договору про стажування, який є різновидом договору цивільно-правового характеру (без укладення трудового договору);
 • працівника поновлено на попередній роботі за судовим рішенням;
 • працівник виходить з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки без збереження заробітної плати, оскільки на період відпустки дія трудового договору не припиняється.

Звертаємо увагу роботодавців, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена відповідальність. Адже офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.Слов’янсько-Лиманське управління 


99Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
ПРИЄДНУЙТЕСЬ
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
Статистика