Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Чим загрожує стійкість до антибіотиків [24 листопада 2023  13:36]

Антибактеріальні препарати – один із найпопулярніших типів ліків в Україні. Не тільки пацієнти, але й деякі медичні працівники вважають їх призначення необхідним не тільки з лікувальною, але і з профілактичною метою. Проте вчені б'ють на сполох: патогенні мікроорганізми занадто швидко виробляють стійкість до антибіотиків. Для людства це може обернутися катастрофою. Якось ми просто не встигнемо розробити новий препарат замість тих, до яких бактерії вже звикли. Як не допустити такого сценарію?

Світ довкола нас населений величезною кількістю різноманітних мікробів. Велика їх частина не є небезпечними для людини і навіть приносить користь. Проте є такі, що викликають небезпечні, іноді смертельні хвороби. До винаходу антибіотиків наш організм у боротьбі з ними міг розраховувати лише на власні сили, що призводило до високої смертності при інфекційних процесах.

Однак із відкриттям першого антибактеріального препарату все змінилося. Здавалося, що людство знайшло унікальний спосіб боротьби з інфекційними процесами. Але ейфорія тривала недовго. Виявилось, що бактерії не здадуться без бою. Вони здатні формувати резистентність до антибіотиків. Що це означає?

Нові покоління хвороботворних мікроорганізмів будуть адаптуватися до винайдених людиною лікарських препаратів. Щоб тримати їх під контролем, потрібно постійно створювати нові антибіотики. А це не так просто.

За останні три десятки років не було винайдено жодного нового антибактеріального препарату. Ми користуємося старими, і тому стійкість бактерій до антибіотиків продовжує зростати.

Якщо ситуація не зміниться, в недалекому майбутньому людству загрожує ризик величезних втрат через поширення інфекційних захворювань, адже їм не буде чого протиставити.

Як можна впоратися із проблемою антибіотикорезистентності?

Кожна країна знаходить свої способи вирішення. Так, у Євросоюзі з 2006 року заборонено використовувати антибіотики у кормах для тваринництва. У лютому 2018 року ВООЗ випустила рекомендації, які пояснюють, як стримати антибіотикорезистентність, для всіх груп, які беруть участь у процесі лікування: пацієнтів, лікарів, фармацевтів, представників влади, фармацевтичних компаній та сільського господарства.

В Україні з 1 січня 2023 року набрав чинності закон про регулювання продажу антибіотиків шляхом введення електронного рецепту.

Які правила подолання антибіотикорезистентності для пацієнтів?

  • Приймати антибіотики можна лише за призначенням лікаря та проходити строго весь курс терапії.
  • Не ділитися антибіотиками, що залишилися, з друзями та родичами.
  • Мити руки та дотримуватись правил гігієни під час приготування їжі.
  • Виключити або мінімізувати контакти з хворими на інфекційні захворювання людьми.
  • Проходити вакцинацію у повному обсязі.

Інформацію підготувала Державна установа «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»


748Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua