Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Міська рада
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 ТАНДИР УКРАЇНА

ТАНДИР УКРАЇНА


ФОП Курбатов Віктор Геннадійович
Місцезнаходження: м.Слов’янськ, вулиця Репіна, 30
Телефон: (050) 569-45-14

"Тандир - один з найпопулярніших атрибутів Східної культури. Сьогодні він з успіхом використовується не тільки в країнах Азії, але і в Європі. Тандир - унікальний винахід корінних жителів Центральної і Середньої Азії. Він має спеціальну конструкцію, завдяки чому для його розпалювання потрібна мінімальна кількість дров. Головна особливість тандира - акумуляція тепла стінками. Як результат - термічна обробка продуктів шляхом пропікання" , так розпочинає свою розповідь Курбатов Віктор — один із найвідоміших виробників тандирів м. Слов'янська. Віктор закінчив технічно - керамічний заклад, працював на місцевому керамічному підприємстві. 

В 1995 році розпочав виготовляти керамічні вироби: вази, квіткові вазони різних розмірів - від 15 см до метра у висоту, чайні та кавові сервізи, але це не приносило задоволення та займало дуже багато часу. Як з'явилася Ваша майстерня?

Наприкінці 2013 року Віктор вирішив вийти на новий рівень та освоїти виробництво тандира — печі. 

Щоб удосконалити весь процес, знадобилося близько п'яти місяців. Весь цей час майстер працював у відро для сміття. 

“Щоб зробити тандир, одних знань керамічного справи замало, треба ще і опанувати ковальське мистецтво,-розповідає кераміст, - прийшлося пройти навчання у майстрів - ковалів міста Новоград-Волинський”. 

Закупивши спеціальні пристосування і механізми, Віктор приступив до роботи. Склавши руки сидіти не довелося - замовлення надходили із завидною постійністю. А потім почалася війна. Щоб не ризикувати життям своєї родини, чоловік вивіз до родичів в Харківську область дружину з дітьми. Молодшій доньці Віктора на той момент було всього 4 місяці. 

Коли ж Слов'янськ звільнили і над містом знову зметнувся прапор України, родина Курбатових повернулися. Чоловік вирішив продовжити розпочату до окупації справу. Тільки ось клієнтів стало в рази менше. Прийшлося знову напрацьовувати клієнтів.

Майбутнім підприємцям Віктор радить: щоб стати успішним в сучасних умовах, необхідно бути відповідальним та професійним, любити свою справу, бути уважним до своїх клієнтів, вміти ставити чітку мету та проявляти наполегливість в її досягненні. Як відбувається процес створення тандиру? 

“Основа тандирного виробництва — це шамотна глина спеціального складу, яку сьогодні видобувають в місті Слов'янськ”, зазначає виробник. 

“Спочатку готують матеріал з суміші гарної глини і вовни або інших міцних волокон для того, щоб нагріта суміш не тріскалася, потім необхідно почекати поки глина не стане схожою на пластилін ...- , розповідає про основні етапи свого виробництва кераміст, - сам процес виготовлення тандира майже місяць; по - перше це сушка тандира при певній температурі,
по- друге після сушіння тандир ставиться в грубку, де протягом восьми годин піднімається певна температура. Після чого тандир обрамляється куванням. Які види тандирів Ви виготовляєте?

“Ми виготовляємо різні тандири: «Дачний», «Античний», «Горський», «Середній» - всі вони розраховані для домашнього користування” - розповідає кераміст. Які труднощі виникають в процесі виготовлення тандирів?

“ Керамічна глина - живий матеріал, і коли ставиш її в піч для випалу при температурі 1200 градусів за Цельсієм, то бувають нюанси - кераміка може тріснути в печі”, розповідає виробник. Який основний ринок збуту Вашого товару?

Це - внутрішній ринок України. Східні печі від слов'янського виробництва вже виїхали до Києва, Одеси та Львова. Які плани на майбутнє щодо Вашого виробництва?

Розширити ринок збуту продукції, шляхом організації пошуку замовників на товар, удосконалювати процес виготовлення тандирів, використовуючи нові технології в дизайні. 


365Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
АктуальноРозсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
ПРИЄДНУЙТЕСЬ
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
Статистика