Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     

 Організація оплачуваних громадських робіт

Одним із перспективних напрямків взаємовигідної співпраці Державної служби зайнятості з підприємствами, установами і організаціями є організація тимчасової зайнятості, тобто оплачуваних громадських робіт.

Оплачувані громадські роботи – це загальнодоступні види тимчасової трудової діяльності, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки та виконуються на договірній основі. Це одна з ефективних форм зайнятості населення.

Направлення центром зайнятості громадян на оплачувані громадські роботи здійснюється згідно встановленого порядку на підставі укладених договорів.

З громадянами, які виявили бажання взяти участь в оплачуваних громадських роботах, підприємства укладають строкові трудові договори на термін не більш 2-х місяців. Оплата праці громадян, зайнятих на громадських роботах здійснюється за фактично виконану роботу і не може бути менше мінімального розміру заробітної плати встановленої законодавством України, за умови якісного виконання обсягів робіт. На них розповсюджуються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. За безробітними громадянами в період їх участі в громадських роботах зберігається виплата допомоги по безробіттю.

Фінансування оплачуваних громадських робот проводиться як за рахунок коштів роботодавців, так і за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З 14 березня 2008 р. введено Порядок фінансування за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття оплачуваних громадських робі для безробітних.

Види оплачуваних громадських робіт для безробітних, що можуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду: 

  • благоустрій та озеленення територій населених пунктів, кладовищ, зон відпочинку і туризму, придорожніх смуг;
  • підсобні роботи при проведенні ремонту або реконструкції об’єктів соціальної сфери (дитячих дошкільних закладів, спортивних майданчиків, закладів культури і охорони здоров’я, будинків інтернатів (пансіонатів) для громадян похилого віку, інвалідів та дітей, дитячих оздоровчих таборів, шкіл-інтернатів, притулків для неповнолітніх0, які здійснюються власними силами бюджетних установ;
  • догляд за особами похилого віку та інвалідами, а також догляд за хворими в закладах охорони здоров’я та допоміжні роботи у дитячих будинках та домах для людей похилого віку;
  • впорядкування територій населених пунктів з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій визнаних рішенням органів виконавчої влади;
  • впорядкування місць меморіального поховання, які мають офіційний статус;
  • підсобні роботи з відновлення заповідників, пам'яток архітектури, історії та культури;
  • підсобні роботи в сільській місцевості на ремонті приватних житлових будинків одиноких осіб з числа ветеранів війни та інвалідів, що проводяться за рішенням органів місцевого самоврядування;
  • підсобні роботи з відновлення бібліотечного фонду в бібліотеках;
  • роботи в архівах з документацією.

Кошти Фонду можуть бути спрямовані: 

  • на оплату послуг з перевезення безробітних або їх проїзду до місця проведення громадських робіт на підставі поданих центру зайнятості документів;
  • на оплату праці залучених до робіт безробітних, які не отримують допомогу по безробіттю, сплату страхових внесків роботодавців на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності таких безробітних.

Для роботодавців громадські роботи привабливі тим, що для виконання разових некваліфікованих робіт ЦЗ допоможе оперативно підібрати робітників, провести аукціон претендентів на вакантні робочі місця, можливість зустрітися з безробітними, які знаходяться на обліку у центрі зайнятості з ціллю особистого підбору для себе робітників.

Безробітним оплачувані громадські роботи допоможуть адаптуватися в нових економічних умовах та отримати фінансову допомогу.

Спеціалістами центру зайнятості щоденно проводиться інформаційно-консультаційна робота по наданню послуг, які пропонує Служба зайнятості.
Очікуємо ваших пропозицій та запрошуємо до співпраці.

За додатковою інформацією звертатись до 
Слов'янського міського центру зайнятості
(м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, 6-й поверх), 
телефони 8 (0626) 66-44-46, 8 (06262) 3-55-92, 8(06262) 2-63-89


4228Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
курсИ валют
finance.ua

finance.ua